Menu
Your Cart

Şartlar & Koşullar

İnternetten yapılan alışverişler hem evimizin hem de işyerlerimizin konforundan vazgeçmeden yorulmadan gerçekleştirilen, hem de fiziki mağazalara göre daha uygun fiyat olmasından kaynaklı her geçen gün daha da yoğunluk kazanmakta. Lakin internetten yapılan alışverişlerin de sorunlu tarafları yok değil. Bu sorunların en başında ve en önemlisi alışverişin yapılacağı güvenli sitenin doğru seçilmemesi. Ve tüketiciler bu konuda bir nebze de olsa bilinçlenmeye başladığından ve güvenlik tedbirlerinin de arttırılmasından dolayı bu sorun ortadan kalkacak gibi görünüyor. Ve ikinci önemli sorun ise ; kargodan teslim alınan ürünün hasarlı çıkması ya da farklı bir ürünün gönderilmiş olmasıdır. Bu sorunlardan etkilenmemek için dikkat edilmesi gerekenleri sırayla belirtelim.

Kargo teslim alınmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar ;

- Gelen kargoyu teslim aldığınıza dair teslim fişini imzaladığınızda o fişte yer alan "ürünü eksiksiz, hasarsız teslim aldım" beyanını kabul etmiş oluyorsunuz. Bu nedenle gelen kargodaki ürünü teslim almadan önce mutlaka içini açıp kontrol etmelisiniz. Kargo şirketi görevlisi açtırmak istemezse ve kargoyu teslim almak zorunda kalırsanız kargo fişinin üzerine "ürün kontrol edilmeden teslim alınmıştır" ibaresini mutlaka yazmayı unutmayın.

- Gelen kargoyu teslim aldığınızda kargo görevlisi gitmeden kesinlikle kargonuzu açıp kontrol etmelisiniz. Eğer gelen kargonuzda herhangi bir hasar varsa, kargo görevlisi ile birlikte "hasar tespit tutanağı" tutun ve kargo görevlisi ayrılmadan ürünü kendisine teslim etmelisiniz. Eğer kargo görevlisi hasarlı ürünü teslim almadan giderse bağlı bulunduğu şubeye ulaşarak kendisini şikayet ederek durumu (ürünün hasarlı geldiğini, ancak kutuyu açmak için mecburen fişi imzaladığınızı) anlatın. Kargo şubesi yetkilisi bu durumda muhtemelen bir kargo görevlisi göndererek hasar tespit tutanağı tutturup ürünü teslim aldıracaktır ancak bunu yapmazsa bulunduğunuz yerleşkedeki yasal mercilere durumu anlatıp dava açmalısınız. Yoksa sorun size maddi olarak yansıyacaktır.

- Ürün geldiğinde gerek göz ile gerekse fiziki olarak ürün kontrolü sağlanmaz ve ürün teslim alınırsa satıcı ve kargo şirketinin sorumluluğu ortadan kalkar, sorun size kalmış olacaktır. Bu nedenle son derece dikkatli olmalısınız.

Kargoyu teslim aldıktan sonra hasarı fark ederseniz:

Bu durumda konu sıkıntılı bir hal almaktadır. Satıcı ve kargo firması sorunu kabul etmeyecektir. Tek yapabileceğiniz satıcı ile irtibat kurup yardım talebinde bulunmak olur ama ne kadar yardımcı olurlar oda belli olmaz.

Coronavirus kapsamında dikkat edilmesi gerekenler:

- Ürün geldiğinde eldiven giyerek teslim alınız. 

- Eldiveninizi çıkarmadan kutuyu ıslak mendil ya da sabunlu bezle iyice siliniz ve sonrasında ambalajı çıkararak bir yere temas ettirmeden çöp kutusuna atınız.

- Ambalajını çıkardığınız ürünü yine ıslak mendil ya da sabunlu bezle temizleyiniz.

- Temizleme işlemi tamamlandıktan sonra eldiveninizi çıkarıp çöpe atarak, ellerinizi 30/45 saniye kadar sabunlu suyla yıkayınız.

Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.