Menu
Your Cart

GÜNEŞ PANELİ

Güneş Paneli Nedir - Güneş Paneli Faydaları - En Uygun Güneş Paneli Fiyatları

En Uygun Güneş Paneli, Solar Sistem ve Aydınlatma Paketi alabileceğiniz Solar Merkezine hoş geldiniz. Elektrik üretiminde kullanılan en ucuz güneş paneli olan polikristal ve monokristal güneş panelleri en iyi kalite en uygun fiyatlarla sitemizde satışa sunulmuştur.

Bağ bahçe sistemlerinde kullanılacak Solar Aydınlatma Paketi kullanarak aydınlatma sisteminizi elektrik faturası ödemeden bedava olarak kullanabilirsiniz. Bununla beraber sisteminize Güneş Paneli ve jel akü ilave ederek hobi bahçenizde kullanabileceğiniz buzdolabı ve televizyonu da bedava elektrik ile kullanabilirsiniz . Ayrıca müstakil bir eviniz var ise çatınıza Çatı GES para kazanabilirsiniz. Bunun için mevcut elektrik sisteminize çift yönlü sayaç kurulup üretilen elektriği satıp kazanç edersiniz. Üstelik kendi elektriğinizi kendiniz üreterek ülke ekonomisine de destek olacaksınız.

Bedava elektrik ile Tarımsal Sulama Sistemi de yapmanız mümkündür. Kuyunuzda çalışan dalgıç pompayı güneş paneli ve sulama sürücüsü ile çalıştırılır. Tarımsal Sulama Sisteminde en uygun paket seçimi ve en uygun fiyatlar için iletişime geçebilirsiniz.

Güneş Paneli Nedir?

Güneş Paneli güneşten gelen ışıkları elektrik enerjisine çevirir. Yapısında elektriği sadece güneş ışığı aldığında ileten bir malzeme içerir. Bu malzemeye yarı iletken denir; "yarı iletken", elektrik iletkenliğinin bir metalden daha az, ancak bir yalıtkandan daha fazla olduğu anlamına gelir.Güneş panellerinin yapısında kullanılan Yarı iletken güneş ışığına maruz kaldığında, ışığı emer ve enerjiyi elektron adı verilen negatif yüklü parçacıklara aktarır. Elektronlar yarı iletkenden elektrik akımı olarak akar, çünkü solar panel hücresinin diğer katmanları akımı yarı iletkenden çıkaracak şekilde tasarlanmıştır. Daha sonra akım, bir invertere gitmeden önce metal kontaklardan akar.

İnverter dediğimiz cihaz burada devreye girer ve panelde üretilen doğru akımı (DC) elektrik şebekesine akan ve sonunda evinizin elektrik sistemi olan devreye bağlanan alternatif bir akıma (AC) dönüştürür. Güneş ışığı güneş enerji paneline ulaşmaya devam ettiği ve devre bağlı olduğu sürece elektrik üretilmeye devam edilecektir.

Bir solar panelin üzerine düşen güneş ışığını elektriğe dönüştürme yeteneği kullanılan yarı iletkene bağlıdır. Laboratuvarda bu değer “fotovoltaik dönüşüm verimliliği” olarak adlandırılır. Dışarıda ısı, kir ve gölge gibi çevresel koşullar, diğer faktörlerle birlikte dönüşüm verimliliğini azaltabilir. Ancak üreticiler çalışma sıcaklıklarını azaltmak için panellere yerleştirilen genellikle beyaz renkli backsheet denilen malzeme kullanılmaktadır. Ayrıca gün içinde daha fazla ışık yakalamak enerji verimini dolayısıyla da zaman içinde bir güneş elektrik enerjisi sisteminin elektrik çıkışını artırır.

Güneş Paneli  

Monokristal paneller yüksek verimliliğe sahip olmaları nedeniyle polikristal panellere kıyasla daha pahalıdır. Esnek panellere gelecek olursak, verimliliği düşük olmakla birlikte mono ve polikristal panellere kıyasla daha yüksek maliyetlidir. Zira esnek olmaları, taşınabilir olmaları, üretim maliyetlerinin yüksek oluşu ve montaj kolaylığı gibi nedenlerle fiyatları daha pahalıdır.

Güneş Paneli Nasıl Yapılır?

Güneş hücrelerinde kullanılan ana madde yarı iletken bir malzeme olan ve tabiatta bol miktarda bulunan bir element olan silikondur. Silisyum olarak da bilinir ve aslında bir çeşit kumdur, bu yüzden ucuzdur. Ancak kumun kristal silikona dönüştürülebilmesi ve elektrik iletebilmesi için kimyasal bir işlemde rafine edilmesi gerekir.  Silikon güneş hücresi yapmak için kristal silikon blokları çok ince gofretler halinde kesilir. Gofret, elektrik yüklerini ayırmak ve akımın tek yönde akmasını sağlayan bir diyot devresi oluşturmak için her iki taraftan da lehimlenir ve busbar dediğimiz iletken yolları oluşturularak hücreye dönüştürülür. Hücreler ise birbirine lehimlenerek metal kontaklara bağlanır.

Bugün piyasadaki güneş panellerinin yaklaşık % 95'i yarı iletken olarak monokristal silikondur ve çok az sayıda üretici polikristal silikon kullanmaktadır. Monokristalin silikon gofretler bir kristal yapıdan oluşur ve polikristalin silikon birçok farklı kristalden oluşur. Monokristalin paneller daha verimlidir, çünkü elektronlar elektrik üretmek için daha serbest hareket eder, ancak polikristalin hücrelerin üretimi daha ucuzdur.

Bir silikon güneş hücresi için maksimum teorik verimlilik seviyesi tartışılan bir özelliktir. Ticari kullanım için en iyi paneller % 18 ila% 22 civarında verimliliğe sahiptir, ancak araştırmacılar üretim maliyetlerini düşük tutarken verimliliği ve enerji verimini nasıl artıracaklarını araştırmaya devam etmektedirler. Laboratuvar ölçeğinde başarılı sonuçlar almaktadırlar.

Monokristal Güneş Paneli

Hem monokristal hem de polokristal güneş panelleri silikon plakalardan üretilir. Bahsekonu panel tipleri üretilirken silikon plakalar yüzey üzerine yatay ve dikey olarak yerleştirilerek temperli camla koruma altına alınır ve çerçeve ile ile kaplanarak bildiğimiz dikdörtgen görünümüne kavuşur.Her iki panel tipi de silikondan imal edilse de silikonun kompozisyonu bakımından birbirinden farklıdır. Monokristal solar hücreler yekpare ve saf silikondan kesilerek üretilir. Polikristal solar hücreler ise parçalı silikon kristallerinin bir araya getirilerek kesilmesiyle oluşur. Kısacası birinde mono yani yekpare hücre yapısı varken diğerinde ise poli/poly yani çoklu hücre yapısı söz konusudur.

Silikondan üretilen güneş pilleri şu anda yüksek verimlilik, düşük maliyet ve uzun ömür kombinasyonu sağlar. Günümüzde silikondan üretilen güneş panelleri  25 yıl veya daha uzun süreli ömür beklentisi olan ve bu süre sonunda dahi  etiket gücünün% 80'inden fazlasını üretmesi beklenilen panellerdir.

Esnek Güneş Paneli

Cam, plastik veya metal gibi destekleyici bir malzemeye bir veya daha fazla ince PV malzemesi tabakası yatırılarak ince film güneş hücresi yapılır. Bugün piyasada iki ana tip ince film PV yarı iletken vardır: kadmiyum tellurid (CdTe) ve bakır indiyum galyum diselenide (CIGS). Her iki malzeme de doğrudan modül yüzeyinin önüne veya arkasına biriktirilebilir.

Kavram karmaşasını ve kelime enflasyonunu bir kenara bırakıp konunun özüne odaklanırsak piyasada kabul görmüş üç güneş paneli çeşidi olduğunu görürüz: monokristal, polikristal ve ince film (esnek) güneş paneli 

Bahse konu panel tipleri görünümleri, performansları, maliyetleri ve kurulum amaçları bakımında farklılık arz ederler. Panel seçimi yaparken ucuz, pahalı, en iyi solar panel gibi aceleci genellemelerden kaçınmak gerekir. Zira belirleyici olan kullanım amacınız, panelleri yerleştireceğiniz alan ve bütçenizdir. Asıl olan ihtiyaç ve beklentilerinizi bütçenize uygun olarak karşılayacak en optimum tercihi belirlemektir.

Marka: QTECH
20 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Ol..
606,31TL
Vergiler Hariç:505,26TL
Marka: QTECH
60 Watt Polikristal Güneş Paneli Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Monokris..
1.462,27TL
Vergiler Hariç:1.218,56TL
265 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi O..
4.279,81TL
Vergiler Hariç:3.566,51TL
130 WATT MONOKRİSTAL ESNEK GÜNEŞ PANELİ AÇIKLAMASIMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgele..
9.665,24TL
Vergiler Hariç:8.054,36TL
165 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi O..
2.924,54TL
Vergiler Hariç:2.437,11TL
335 Watt Monokristal Güneş PaneliMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Monokrist..
5.421,09TL
Vergiler Hariç:4.517,58TL
125 WATT POLİKRİSTAL GÜNEŞ PANELİ AÇIKLAMASIMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Mo..
2.389,56TL
Vergiler Hariç:1.991,30TL
Marka: QTECH
80 Watt Polikristal Güneş Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölg..
2.175,57TL
Vergiler Hariç:1.812,98TL
100 Watt Monokristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Gü..
2.353,90TL
Vergiler Hariç:1.961,58TL
Marka: QTECH
40 Watt Polikristal Güneş PaneliMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Monokristal Pa..
1.105,62TL
Vergiler Hariç:921,35TL
Marka: QTECH
95 Watt Monokristal Güneş PaneliMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Monokristal Pa..
3.245,52TL
Vergiler Hariç:2.704,60TL
330 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi O..
5.998,22TL
Vergiler Hariç:4.998,52TL
Marka: QTECH
45 Watt Monokristal Güneş PaneliMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Monokristal Pa..
1.176,95TL
Vergiler Hariç:980,79TL
275 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ; Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlen..
4.315,47TL
Vergiler Hariç:3.596,23TL
Marka: CW ENERJİ
150 Watt Monokristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Gün..
3.245,52TL
Vergiler Hariç:2.704,60TL
370 Watt Monokristal Güneş Paneli
Temin Sorunu
370 WATT MONOKRİSTAL GÜNEŞ PANELİ Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Mon..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
400 WATT MONOKRİSTAL GÜNEŞ PANELİMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Monok..
7.311,34TL
Vergiler Hariç:6.092,78TL
Marka: QTECH
10 Watt Polikristal Güneş Paneli10 watt güneş paneli ile yapabilecekleriniz sizin de bildiğiniz gibi çok sınırlıdır.Lakin bu paneli almak istemek zaten fiziki olarak işe yaramasında ziyade , güneş paneli nedir, güneş enerjisi nedir gibi soruların cevabını bulmak içindir.İşte tamda bunun için 10w gün..
392,32TL
Vergiler Hariç:326,93TL
 280 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlen..
4.351,14TL
Vergiler Hariç:3.625,95TL
Marka: QTECH
25 WATT MONOKRİSTAL GÜNEŞ PANELİElektriksel Özellikler Güç                                       &nb..
748,97TL
Vergiler Hariç:624,14TL
Marka: QTECH
200 WATT MONOKRİSTAL GÜNEŞ PANELİElektriksel Özellikler Güç                                       &n..
3.602,17TL
Vergiler Hariç:3.001,81TL
Marka: QTECH
ÖZELLİKLERANMA GÜÇWatt200AYARLANABİLİR VOLTAJ ARALIĞIVolt24AĞIRLIKKilogram11,90MODEL:200 Watt Güneş PaneliAĞIRLIK:11.00kgBOYUTLAR:1,510.00cm X 680.00cm X 30.00cmSKU:SMR/200W/PN/21200..
4.279,81TL
Vergiler Hariç:3.566,51TL
450 WATT MONOKRİSTAL GÜNEŞ PANELİ..
8.689,31TL
Vergiler Hariç:7.241,09TL
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 27 (2 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.