Menu
Your Cart

GÜNEŞ ENERJİLİ TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ

Tarımsal Sulama Sistemleri

Tarımsal sulama sistemlerinde en büyük maliyet elektrik ihtiyacı için harcanan giderlerdir. Tarımsal sulama elektrik fiyatı gün geçtikçe artmaktadır. Güneş enerjili tarımsal sulama sistemi sayesinde bu maliyetlerden kurtulmak mümkündür. Birçok tarımsal arazilerde elektrik bulunmamakta ve şebeke elektriğine oldukça uzaktır. Şebeke hatlarının tarımsal arazilere getirilme maliyetleri de oldukça fazla olduğundan güneş panelleri sayesinde yapılan tek seferlik yatırımla elektrik üretmek mümkündür.

Geleneksel pompa sistemlerinin çoğu esas olarak dizel motorla veya yerel güç şebekesiyle çalışır. Bununla birlikte, bu iki operasyon modu güneş pompalarına kıyasla dezavantajlar sunar.

Bu durumda, çiftçiler geleneksel sulama sistemine güvenemezler. Elektrik Şebekesine ulaşım her an mümkün olsa bile yüksek elektrik maliyetleri ve her üç ayda bir elektrik fiyatlarına gelen zamlar bu tür bir sulamayı ekonomik olmaktan çıkarabilir.

Elektrik dağıtım şebekesinden uzak bölgelerde sulamayı mümkün kılar

Çevre dostudur. CO2 emisyonu sıfıra yakındır.

Şebeke bağlantısı gerekmez.

Ödenecek elektrik faturası yoktur. Dolaysıyla sabit bir gideri yoktur.

Dizel pompalar gibi sürekli yakıt gerektirmez.

Dayanıklıdır, minimum bakım gerektirir.

Kendi bedelini çıkardıktan sonra işletme ömrü boyunca bakım hariç sıfır bedelle sulama yapılabilir.

Ülkemizde de tarımsal sulamaya giderek ilginin artması ile birlikte öncelikle yüzey sulama için kullanılan güneş enerjili sistemler avantajlarının fark edilmesi ile birlikte basınçlı sulama sistemlerinde de kullanılmaya başlanmıştır.

Solar Tarımsal Sulama Sistemleri Nasıl Çalışır?

Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Sistemlerinde suyun kaynağından bitkiye taşınmasında kullanılan pompalar elektrikle çalışır. Elektrik ise güneş panellerinde bulunan hücreler tarafından emilen güneş enerjisi elektrik enerjisine dönüştürülmesiyle elde edilir. 

Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Sistemleri Nelerden Oluşur?

Tipik bir güneş enerjili tarımsal sulama sisteminin ana bileşenleri arasında, dalgıç pompa veya yüzey pompasına güç veren bir güneş paneli dizisi bulunur. Komple sistemin boyutu; pompanın gücüne, bir gün içerisinde gereken su miktarına ve güneş panellerinden elde edilen güce bağlıdır. Su genellikle bir su kuyusundan veya akarsudan bir depolama tankına veya doğrudan tarlaya pompalanır. Güneş enerjisiyle çalışan sulama sisteminin üç ana parçası vardır: Pompa Motoru, Pompa Sürücüsü Cihaz ve Güneş Paneli.

Tarımsal Sulama Sistemi, güneş enerjili tarımsal sulama sistemi, solar sulama sistemleri

Marka: QTECH
 15 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 15 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı ile güneş panelinden üre..
540.800,01TL
Vergiler Hariç:450.666,68TL
Marka: QTECH
10 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 10 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı ile güneş panelinden ürettiği elekt..
389.050,83TL
Vergiler Hariç:324.209,03TL
Marka: QTECH
5.5 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 5.5 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı ile güneş panelinden ürettiği ele..
186.666,98TL
Vergiler Hariç:155.555,81TL
Marka: QTECH
2 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 2 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı ile güneş panelinden ürettiği elektri..
111.411,77TL
Vergiler Hariç:92.843,14TL
Marka: QTECH
 1 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 1 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı    ile güneş panelind..
92.017,30TL
Vergiler Hariç:76.681,08TL
Marka: QTECH
3 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 3 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı    ile güneş panelinden üre..
111.721,46TL
Vergiler Hariç:93.101,22TL
Marka: QTECH
20 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 20 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı    ile güneş panelinden ü..
716.163,22TL
Vergiler Hariç:596.802,69TL
 25 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 25 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı ile güneş panelinden ürettiği..
783.521,28TL
Vergiler Hariç:652.934,40TL
Marka: QTECH
30 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 30 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı    ile güneş panelinden ü..
902.017,26TL
Vergiler Hariç:751.681,05TL
Marka: QTECH
40 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 40 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı    ile güneş panelinden ü..
1.149.771,02TL
Vergiler Hariç:958.142,52TL
Marka: QTECH
 7.5 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 7.5 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı ile güneş panelinden ü..
235.753,19TL
Vergiler Hariç:196.460,99TL
Marka: QTECH
 60 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 60 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı    ile güneş paneli..
1.640.400,90TL
Vergiler Hariç:1.367.000,75TL
Marka: QTECH
 4 HP TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ; 4 HP dalgıç pompa tarımsal sulama sistemi elektriği ve suyu olmayan evlerin, ahırların, bahçelerin vs.. su ihtiyacını karşılamak üzere en uygun fiyatlara solar enerji güneş enerjisi paneli yardımı ile güneş panelinden ürettiği e..
106.495,41TL
Vergiler Hariç:88.746,17TL
Gösterilen: 1 ile 13 arası, toplam: 13 (1 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.